TME Cerrahisinde Prensipler, 3. Uygulamalı Kadavra Diseksiyon KursuTME Patolojilerinin Yönetiminde Karşılaşılan Zorluklar Toplantısı IAOMS-AÇBİD ortak kongresi 9-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya' da GerçekleştirilecektirAÇBİD - IAOMS anlaşmasıACBID 2017 11. Uluslararası Kongresi 19-23 Nisan 2017 Tarihlerinde Gerçekleştirildi
TME Cerrahisinde Prensipler, 3. Uygulamalı Kadavra Diseksiyon Kursu
TME Cerrahisinde Prensipler, 3. Uygulamalı Kadavra Diseksiyon Kursu 3 MART 2018 Tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilecektir.
Devamı için tıklayınız
TME Patolojilerinin Yönetiminde Karşılaşılan Zorluklar Toplantısı
TME Patolojilerinin Yönetiminde Karşılaşılan Zorluklar Toplantısı 24 Şubat 2018 tarihinde Ankara Plaza Otel’ de gerçekleştirilecek...
Devamı için tıklayınız
IAOMS-AÇBİD ortak kongresi 9-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya' da Gerçekleştirilecektir
IAOMS-AÇBİD ortak kongresi 9-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya' da Gerçekleştirilecektir
Devamı için tıklayınız
AÇBİD - IAOMS anlaşması
AÇBİD' in, "International Association of Oral and Maxillofacial Surgeons" tarafından Türkiye'yi temsil eden mesleki dernek olarak ...
Devamı için tıklayınız
ACBID 2017 11. Uluslararası Kongresi 19-23 Nisan 2017 Tarihlerinde Gerçekleştirildi
ACBID 2017 11. Uluslararası Kongresi 19-23 Nisan 2017 Tarihlerinde Gerçekleştirildi
Devamı için tıklayınız
IAOMS-AÇBİD ortak kongresi 9-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya' da Gerçekleştirilecektir

Resmi Kongre web sayfası için;

http://www.iaoms-acbid2018.org

Değerli Meslektaşlarımız,

Bilindiği üzere Derneğimiz AÇBİD, Mart 2017’de Hong Kong’da yapılan toplantı sırasında alınmış olan karar ile branşımızı temsil eden en üst düzey platform olan “Uluslararası Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği” (IAOMS) tarafından tanınarak ülkelerini temsil eden dernekler listesine kabul edilmiş bulunmaktadır. Bu doğrultuda derneğimiz, IAOMS çatısı altında toplanan diğer ülke dernekleri ile birlikte ülkemizi ve mesleğimizi, her türlü konsey çalışmalarına katılarak en iyi şekilde temsil etme gayretini sürdürmektedir.

Bu çerçevede yürütülen görüşmeler sonucunda derneğimizin bu yeni işbirliğini onurlandırma amacı ile 12. Uluslararası Kongresi’nin IAOMS ile ortak bir şekilde düzenlenmesine karar verilmiştir.

AÇBİD Yönetim Kurulunun başvurusu ve AÇBİD Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin Baykul ile IAOMS seçilmiş başkanı Alexis Olsson tarafından yürütülen görüşmeler sonucunda daha önceden 9-13 Mayıs 2018’de düzenleneceğini açıklamış olduğumuz yıllık kongremiz “IAOMS – AÇBİD Uluslararası Ortak Kongresi” ismiyle aynı tarihte düzenlenecektir.

Gerçekleştirilecek olan söz konusu bilimsel ortaklık, alanımızda bu düzeyde bir uluslararası işbirliği ve bilimsel etkinliğin ülkemizde ilk kez düzenleneceği son derece önemli bir toplantı olacaktır. Derneğimizin IAOMS çatısı altına kabul edilmesini kutlayacağımız toplantının Kongre Başkanlığı görevini Doğan Dolanmaz ve Bilimsel Komite Başkanlığı görevini Reha Kişnişci yürütecektir.

Her geçen zamanda daha ileriye ve yeniliklerle hazırlamaya çalıştığımız bilimsel toplantılarımızdan 2018’de yapılacak olan bu özel kongrenin siz değerli meslektaşlarımızın bilimsel beklentilerini karşılayacak şekilde düzenlenmesi amacıyla samimi bir heyecan ve gayretle hazırlık çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 

Saygılarımızla

 

 

AÇBİD Yönetim Kurulu

Başkandan Mesajı
Derneğimizin 23 Haziran 2013 tarihindeki 4. Olağan Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu olarak seçilmiş bulunmaktayız. Kurul toplantısına katılan ...
Foto Galeri
AÇBİD- 2015
18 Haziran 2015
10 Kasım 2014
17 Kasım 2017
Video Galeri

AÇBİD :: Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneği, Atatürk Bulvarı 143/1 Bakanlıklar, ANKARA

Copyright © 2013