TME Cerrahisinde Prensipler, 3. Uygulamalı Kadavra Diseksiyon KursuTME Patolojilerinin Yönetiminde Karşılaşılan Zorluklar Toplantısı IAOMS-AÇBİD ortak kongresi 9-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya' da GerçekleştirilecektirAÇBİD - IAOMS anlaşmasıACBID 2017 11. Uluslararası Kongresi 19-23 Nisan 2017 Tarihlerinde Gerçekleştirildi
TME Cerrahisinde Prensipler, 3. Uygulamalı Kadavra Diseksiyon Kursu
TME Cerrahisinde Prensipler, 3. Uygulamalı Kadavra Diseksiyon Kursu 3 MART 2018 Tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilecektir.
Devamı için tıklayınız
TME Patolojilerinin Yönetiminde Karşılaşılan Zorluklar Toplantısı
TME Patolojilerinin Yönetiminde Karşılaşılan Zorluklar Toplantısı 24 Şubat 2018 tarihinde Ankara Plaza Otel’ de gerçekleştirilecek...
Devamı için tıklayınız
IAOMS-AÇBİD ortak kongresi 9-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya' da Gerçekleştirilecektir
IAOMS-AÇBİD ortak kongresi 9-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya' da Gerçekleştirilecektir
Devamı için tıklayınız
AÇBİD - IAOMS anlaşması
AÇBİD' in, "International Association of Oral and Maxillofacial Surgeons" tarafından Türkiye'yi temsil eden mesleki dernek olarak ...
Devamı için tıklayınız
ACBID 2017 11. Uluslararası Kongresi 19-23 Nisan 2017 Tarihlerinde Gerçekleştirildi
ACBID 2017 11. Uluslararası Kongresi 19-23 Nisan 2017 Tarihlerinde Gerçekleştirildi
Devamı için tıklayınız
İmplant nedir ve kimler diş implantına ihtiyaç duyar?

• İmplant nedir? 
Diş implantları (dental implantlar), diş eksikliğini gidermek için kullanılan protez dişlerin taşınmasını sağlamak üzere çene kemiğine ve dişetinin altına yerleştirilen metal desteklerdir. Hareketli protez veya dişlere yapıştırılarak kullanılan kron-köprü protezlerden farklı olarak implantlar çene kemiği içine yerleştirilir (“implante edilir”). İmplantlar günümüzde uzay çağı metali olarak anılan “titanyum” adlı, vücut tarafından kabul edilen bir metalden üretilirler. Kendileri bir protez diş olmayan bu yapılar daha çok protez bir diş kökü görevi üstlenirler ve protez diş daha sonra bu yapılara bağlanarak ağız içine yerleştirilir. Dental implantlar 25 yılı aşkın bir süredir dünyada uygulanmaktadır. Günümüzde ise ülkemizde de çok yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.
“Osteointegrasyon” olarak ifade edilen kemiğin implanta yapışması ile sağlanan bu güçlü destek yapı diş eksikliği bulunan kişilerde etkili ve rahat bir çiğnemenin yanında estetik bir görünüş de sağlar.

• Kimler diş implantına ihtiyaç duyar? 
Diş eksikliği olup, çiğneme etkinliğini arttırmak, diş estetiğini veya konuşmasını düzeltmek isteyen herkes implant tedavisi için bir adaydır. Hareketli bir protezi kullanmanın zor veya imkansız olduğu durumlarda implant bir tedavi çözümü olabilir. Çenelerde, kaza, hastalık veya doğumsal rahatsızlıklara bağlı diş eksikliklerinde de implant tedavisi uygulanabilir.
İmplant tedavisi için uygun bir çene yapısı olup olmadığını öğrenmek için çene cerrahı ve protezi yapacak olan doktora muayene olmanız gerekmektedir. Genel bir kural olarak genel sağlık durumu iyi olduktan sonra ileri yaşın implant yapımını engelleyici bir özelliği yoktur. Aslında her yaş grubundan bir çok hasta eski tek, birkaç veya tam diş eksiklikleri için implant destekli protezlere dönmektedir.

Eğer;
• Çene kemiği implantı destekleyecek kadar kuvvetli ve yeterli ve,
• Cerrahi sonrası iyileşmenizi aksatacak veya bozacak bir hastalığınız (kontrol altında olmayan diyabet, kanser sonrası radyoterapi ve kemoterapi gibi) yok iseimplant için uygun bir adaysınız.

Başkandan Mesajı
Derneğimizin 23 Haziran 2013 tarihindeki 4. Olağan Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu olarak seçilmiş bulunmaktayız. Kurul toplantısına katılan ...
Foto Galeri
AÇBİD- 2015
18 Haziran 2015
10 Kasım 2014
17 Kasım 2017
Video Galeri

AÇBİD :: Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneği, Atatürk Bulvarı 143/1 Bakanlıklar, ANKARA

Copyright © 2013