AÇBİD Aidat Ödemeleri Hakkında

23.09.2021
 

 

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ

          2006 yılında kurulan Derneğimiz bu sene 15.yılını doldurmuştur. Bu süreç içerisinde Derneğimiz çeşitli bilimsel organizasyonlar düzenlemiş, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı maddi destekler vererek genç meslektaşlarımızın yanında olmaya çalışmıştır. Bunların haricinde Derneğimizin faaliyet alanında bulunan, Avrupa ve Uluslararası Dernekler bünyesinde temsilcilik görevlerini sürdürmüştür. Bunlarla birlikte, derneğimiz dalımızın yurtiçindeki hak ve edinimlerini savunmak, bunlarla ilgili yasal durumları takip etmek sorumluluğunu da sürdürmektedir.

Derneğimizin, geçtiğimiz dönem içerisinde bundan önceki süreçteki faaliyetleri, “İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi” tarafından denetimden geçirilmiş ve bir sorunla karşılaşılmadan denetim tamamlanmıştır. Bununla birlikte denetleme sonunda Derneğimiz üyelerinin, aidat ödemelerine ilişkin hassasiyetleri belirtilmiş ve yıllık aidatların daha düzenli şekilde toplanması istenmiştir.

Sizin de takdir edeceğiniz üzere, yukarıda belirtilen faaliyetler belli bir bütçenin oluşturulması ile mümkün olabilmektedir. Her ne kadar AÇBİD olarak gelir sağlamaktan çok meslektaşlarımıza destek olan bir dernek özelliğimizi sürdürmek istesek de Derneğimizin bu destek fonlarını oluşturabilmesi ve olağan giderlerini sağlayabilmesi için siz değerli üyelerimizin yapacağı katkılar son derece önemli bir toplam oluşturmaktadır. Bu nedenle 2021 yılında yaptığımız 8. Olağan Genel Kurul toplantımızda üyelerimizi rahatsız etmeyecek düzeyde bir yıllık aidat oranı belirlenmesi üzerinde görüş birliğine varılmıştır. Genel Kurul Üyelerinin oybirliği ile “Yıllık 100 TL” olarak belirlemiş olduğu yeni aidat ücretinin siz değerli üyelerimizi büyük oranda etkilemeyeceği, ancak Derneğimizin devamlılığı için önemli bir yarar sağlayacağını düşünülmüştür.

 

Değerli Üyelerimiz,

Derneğimizin uzun yıllardır sürdürdüğü hizmetlerin aynı kalitede ve devamlılıkta kalmasını sağlamak için aidatlar konusunda göstereceğiniz hassasiyet son derece değerli olacaktır. Dernek aidatlarınızı, ilgili yılın Ocak ayının son iş gününe kadar açıklama bölümüne ilgili yıl isim, soy isim bilgilerinizi yazarak yatırabilirsiniz. Yakın zamanda güncelleme çalışmalarının yapıldığı internet sitemizden de üyelik aidatlarının tahsili mümkün olacaktır Bu konuda göstereceğiniz duyarlılık ve destekleriniz için şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Hesap Adı      : “Ağız ve Çene Yüz Cerrahisi Birliği Derneği”

Banka             : Yapı Kredi Bankası

Şube                : Tunalı Hilmi

Hesap No        : TR42 0006 7010 0000 0051 7051 92

 

 

                                                                             AÇBİD YÖNETİM KURULU